2016 Gelin Saçı Modelleri

Paylaş
 

Gelinlik seçiminden sonra en önemli şeylerden biri de seçilecek olan gelin saçlarıdır. Düğün günlerinde yanlış tercihlerle, en önemli anlarını mahvetmek istemeyen gelin adaylarının ise son trendleri yakından takip edip kararlarını buna göre vermeleri önemli olmaktadır. 2016 gelin saçı modellerini incelemek de bu konuda gelin adaylarına yardımcı olacaktır:

Gelin topuzu:

Geleneksel ve klasik bir görünüm isteyen gelin adayları için vazgeçilmeyecek olan gelin topuzları, 2015 yılında da çeşitli süslemeler ve modellerle karşımıza çıkmakta. Saçın sıkı bir şekilde bağlanıp toplu bir topuzla kafa üstünde birleştirileceği gibi dağınık bir topuzla birleşen saç üzerine takılan inci taşlar da şık bir görünüm sağlıyor.

Taçlı gelin saçları:

Saçın açık ve dalgalı bırakıldığı ve görkemli, taş detaylı taçlar kullanılan modelde; yine işlemeli bir duvakla görünüm tamamlandığında özellikle straplez gelinlikler için tercih edilen modeller oluyor. Kapalı alan düğünlerinde kullanılan modelde, sadelik pek görülmemektedir.  Bunun yerine yine açık ve dalgalı bırakılan saç üzerine takılan daha sade taçlar yahut gerçek çiçeklerle oluşturulmuş taçlar; açık alan ve kır düğünlerinde hoş bir görünüm sağlarken sadelikten yana olan bayanların tercihi.

Kısa gelin saçları:

                2016 kısa gelin saçı modellerinde birçok radikal görünümler sunmakta. Özellikle sıra dışı bir görünüm sunan modellerde, saçın bir yanının tamamen tıraş edildiği, öbür yanının ise dalgalı bırakıldığı görülüyor ve kırmızı, turuncu, mor, mavi gibi değişik renklerle kullanılıyor. Daha geleneksel bir görünüm de sunan modellerde özellikle sarışın ve kumral bayanların papatya taçlarıyla kombinlediği modeller de göze çarpmakta.

Örgülü gelin saçları:

Saçın büyük bir kısmında oluşturulan geniş ve salaş örgülerin kafanın bir yanında toplanmasıyla oluşturulan modellerde, oluşturulan örgünün at kuyruk toplanan saça da katıldığı görülmekte. Yine açık alan yahut kır düğünleri için gayet yerinde bir tercih olacak model, sade gelinliklerle kullanıldığı takdirde çekici ve zarif bir görünüm oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Duvaklı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 duvak modelleri, 2016 duvaklı gelinlik modelleri ve 2016 modern duvaklı gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2700 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak