Burçlar Ve Giyim Tarzları

Paylaş
 

Sayın evlilikmoda.com okuyucuları, bu yazımız burçlar ve giyim tarzları hakkında geniş araştırmalar neticesinde hazırlandı. Bu yazı sayesinde burçların genel özellerine göre, sevgilinize alacağınız hediyeyi daha iyi belirleyebilir veya sevgililer gününde hediye seçimizi kolaylaştırabilirsiniz.

burç1                           Neon signs of the Zodiac: Aries

 • Koç : Ciddi ve Albenili.

Onları yüzlerindeki yara izlerinden , kaslı kollarından, geniş omuzlarından veya modaya uygun giyimlerinden kolayca tanıtabilirsiniz.

Koçlar marka kıyafetlerden vazgeçmezler,gardropları için bütçelerini sonuna kadar zorlarlar. Fazla süslü detaylarla bezenmiş,titizlikle seçilmiş giyim tarzlarıyla kendi stillerini oluşturular. Ciddi tarzlarını koruma uğruna o kadar abartabilirler ki ,hareket kabiliyetlerini kısıtlayacak kadar resmi giyinenlere sık rastlanır. Son moda ve yeni çıkan tüm ürünleri koçların üzerinde görebilirsiniz.

burç3

 

 • Boğa : Doğanın Sunduğu Zenginlik

Kararlı , sakin , serinkanlı boğalar tabiatın sunduğu zenginliğe doğuştan sahiptirler. Güven duygusunu yitirdikleri anda dengeleri çabuk bozulur. Bu nedenle büyük risklere atılmaz ve rahatlarını kolay kolay bozmazlar.

Boğalar uyumlu ve zevkli kombinasyonlar yapar. Genelde gündüzleri pastel renkli,çiçekli desenleri veya kombine spor kıyafetleri tercih ederler. Erkek boğalar gece-gündüz sade ve elegan takımları ile ilgi çekerler.Boğalar zarafet yarışında ilk sıradadır. İş yaşamlarında ceketler ve marka kıyafetler, bir davette ise hiç görülmemiş dizaynları tercih edebilirler stillerinde bir uyum vardır. Gece kıyafetinde etek  ve elbise tercih eden boğalar, her zaman modanın yakın takipçileridir.

 

burç4

 • İkizler: Hareketli ve Değişken

Modayı yakından takip eden ikizler özel dizaynları tercih eder. Gördüğünü ve sevdiğini satın aldıkları için, gardroplarında birbirine uyumlu kombinasyonları bulmaları çok zordur. Aceleci ve sıkılgan tavırlarından dolayı düşüncesizce satın aldıkları çok sayıda kıyafetleri vardır, ama sabah sokağa çıkarken giyecek bir şey bir türlü bulamazlar her şeyin uyumu birbirine karışmıştır aksesuar tutkunudurlar. Moda çantalara ,güneş gözlüklerine kemerlere,tokalara ve takılara düşkündürler her rengi severler fakat sarı favorileridir.

 

burç5burç13

 

 • Yengeç: Med-Cezir duygular

Yengeçler giyim konusunda kendilerine çok güvenirler kendi dizaynlarını yaratıp diken yengeçlere sık rastlanabilir. Genelde moda ve tasarım alanında çalışabilirler yarattıkları çizgilerle dünyaca ünlü bir modacı olmaları mümkündür aşırıya kaçarlarsa tepki de alabilirler çok değişik ve pahalı bir kıyafetin üzerine alakasız bir takı takıp bir  anda rüküş olabilenlerine de rastlanır. Özellikle yengeç erkeklerinin ,iş kıyafetleri üzerine taktıkları komik kravatlardan herkes bahseder eşlerine veya yakın kız arkadaşlarına çoğu zaman danışma ihtiyacı duyarlar. Yumuşak uçuk maviler ve griler yengeçin kişiliğini yansıtan başlıca renklerdir elbiselerinin kumaşlarını da genellikle doğal dokumalardan seçerler. Vucut ısıları dengesizdir hava durumuna da hiç aldırmayan yengeçler, kış günü tişörtle dolaşıp yaz gününde de yünlülere bürünebilirler.

 

burç6

 • Aslan : Karizmatik Bir İmaj

Çarpıcı bir giyim tarzları vardır burnu kaf dağında olan aslanlar çevreleri tarafından züppe gibi görünebilirler. Başkalarının hep göz süzdüğü ve dikkat çeken kıyafetleri tercih ederler ünlü kişilerin marka olmuş kıyafetlerinden vazgeçmezler hatta sadece bir kere giyebilecekleri süslü ve havalı giysilere cüzdanlarındaki tüm parayı kolaylıkla verirler. Parlak renkler tercihleri arasındadır açık sarıdan başlayıp koyu turuncuya giden canlı renk tonları ile çok uzaklardan bile fark edilebilirler.

 

burç7

 • Başak : Bitmek Bilmez Hazırlıklar

Başaklar kıyafet seçiminde parlak çiçekli desenleri , koyu renkleri, özellikle de denizci mavisini tercih ederler. Başak iş adamı boynunda çiçekli kravatı ve takım elbisesi ile ciddi bir toplantıda gününü rahatlıkla geçirebilir toplantı sonunda ise kıyafetinde hiç bir kırışıklık görülmez. Başak kadınları daha çok naturel stili severler moda olan kıyafetlere fazla takıntıları yoktur uzun süre giyebilecekleri , dayanıklı giysiler onların gardırobunda bulunur. Deri eldivenler ve kaliteli kemerler vazgeçemedikleri aksesuarlardandır alçak gönüllülükleri kıyafetlerine de yansır.

 

burç8

 

 • Terazi : Sessiz ve Yumuşak

Asimetrik dizaynları severler giyim konusunda çok zevklidirler cezbedici ve cürretkar giyinirler ama bu  bir vamp gibi açılıp saçilmak değildir asimetrik cizgilerden hoşlanır hafif ve pastel renkli kumaşlardan dikilmiş kıyafetleri tercih ederler ayrıntılı ve değişik dizaynlı modeller özellikle yelek ve şapkalar beğenileri arasındadır. Giyim konusunda para harcamayı severler erkekler ise genellikle pahalı ve koyu renk giysileri tercih ederler.

burç18

 

 • Akrep : Gizemli Bir Yaklaşım

Kişiliklerindeki gizem giyim tarzlarından belli olur deri kıyafetler akrepler arasında en popüler olanlardır. Ucuz ya da pahalı olsun aldıkları kıyafetlerde siyah rengi kullanarak mistik bir tarzda giyinmeyi severler kadınları da erkekleri de dar pantolonlar ,ince bluzlar ,ipek çoraplar çekici iç çamaşırları dolaplarından eksik etmezler. Onlar için yumuşak dokulu kumaşlar çok önemlidir saten ve kadife dizaynları da tercih edebilirler elbiselerinin vücut hatlarını belli etmesi hoşlarına gider.

burç10

 • Yay : Çoşkulu Bir Cazibe

Kampa gider gibi, eşofmanları ve spor ayakkabılarıyla önemli bir toplantıya katılmak onları hiç rahatsız etmez genelde giyimleriyle veya dış görünümleriyle pek ilgilenmezler. Öğrencilik yıllarındaki kadar rahat ve sportif giyinmek isterler zorunlu olmadıkça üzerlerinde takım elbise görmek çok zordur polo yakalı süveterler vazgeçemedikleri giysilerdendir. Rahat ve hareket kabiliyeti kolay kıyafetleri tercih ederler mavi ve mor tonlarında giyinmekten çok hoşlanırlar giyim zevkleri bir panayır alanındaki kadar çoşkuludur. Zekalarını dış görünüşlerine yönlendirmektense söze ve bilgiyi hedef almayı tercih ederler iş hayatlarında giyim konusunda doğru seçim yapabilmeleri için danışmaları gereken birileri olması iyi olur.

burç17

 

 • Oğlak : Çok Gülmez Çok Konuşmaz

Kendilerine özgü bir stilleri vardır iyi kesimli koyu renklerin hakim olduğu şık kıyafetler giyerler özellikle kadın oğlaklar tarzlarını tamamlayıcı iddialı ve değişik stilde takılar takmaktan hoşlanırlar kaliteli deri kemerler takmaktan ve şık bir el çantası taşımaktan zevk alırlar. Kendi stilleri dışında farklı giyinmek istemezler kalite onlar için çok önemlidir ünlülerin imzalarını taşıyan kıyafetler giymeyi seven aslanların aksine abartıdan hiç hoşlanmayan oğlaklar daha çok neo-klasik tarzları ve post-modern bir şıklığı yansıtan giysileri tercih ederler  ilginç karizmatik kişilerdir klasik parfümlerden vazgeçmezler. Pamuklu veya yünlü doğal dokuma kumaşlardan yapılan kıyafetlerinde uçuk griler veya koyu yeşiller en beğendiği renklerdir.

 

burç11 burç12

 

Kova : Sürekli Değişim

Modanın dışında özgün stilleri olsun isterler garip ve ilginç giyim zevkleri her haliyle kendisine özgüdür canlı renkleri severler özellikle de  gece mavisi açık turkuaz ve yeşil tonları tercih ederler mor ve lila renkten de zaman zaman hoşlanırlar. Kıyafetleri ve aksesuarları ruh hallerine göre değişir eski ile yeni arasında değişik modelleri ve eşyaları bulurlar saten ve ipek gibi yumuşak dokuları severler kovalar modern tarzın yanı sıra nostaljik ve eksantirik kıyafetlerle ortada dolaşabilirler onlar değişiktir.

 

burç15

Balık : Denizci Edasıyla Salına Salına

Balıkların imajı romantiktir erkek balıklar kadife ceketler giymekten hoşlanırken kadınları ise moda evlerinden çıkmış nostaljik tarzları tercih ederler özel günler için gardıraplarında antika bir kaç parça kıyafetleri bulundurmak isterler yumuşak tenlerine batmayan etnik görünüşlü kumaşlardan kıyafetler seçerler pelerinler , enteresan şapkalar , üzeri balık figürlü dizaynlar, adeta orta çağı andıran bir stil balıkların hoşuna gider denizi çağrıştıran her rengi kıyafetlerinde kullanırlar.

 

Bir önceki yazımız olan İştah Açıcı Yiyecekler Nelerdir? başlıklı makalemizde iştah açıcı gıdalar, iştah açıcı yiyecekler ve kilo aldıran gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 1796 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak