Damat Ayakkabısı Modelleri

Paylaş
 

Damat ayakkabıları çok fazla çeşide sahiptir. Mokasen, kösele, düz kanvaslar, deri, süet gibi pek çok model bulunmaktadır. Damatlıkların tamamlayıcısı olan ayakkabıların seçimlerinde oldukça titiz davranılması ve seçim yaparken dikkatli olunmalıdır. Gerek görsellik gerek rahatlık açısından damat ayakkabıları seçiminde özenli davranılmalıdır.

Damatlıkla uyumlu ayakkabılar:

Damat ayakkabılarının damatlığın tarzına uygun olması ve bütünlük oluşturması oldukça önemlidir. Damat ayakkabısı modelleri arasından seçim yapılacakken damatlığın yapısına uygun olmasına, renklerin uyum sağlamasına ve ayrıntılara dikkat edilmelidir. Damatlık olarak smokin tarzında bir takım tercih edilmişse mutlaka rugan ayakkabılar tercih edilmelidir. Rugan ayakkabıların alternatifi ise klasik tarzlardaki damatlıklara açma deri ayakkabılardır.

Spor kesime sahip bir damatlık için ise mat deri ya da süet dokulu ayakkabılar tercih edilmelidir. Plaj ya da kır düğünleri için düğün mekanı ve gelinliğin uygun olması halinde ince keten takımlarla birlikte keten, bez ya da hasır ayakkabılar bile tercih edilebilmektedir.

Detaylı damat ayakkabıları:

Damat ayakkabılarının smokinlerle birlikte kullanılması halinde bağcıklarına mutlaka dikkat edilmelidir. Tercihen bağcıklı olmaması istenirken bağcıklı tercih edilmesi durumunda ise kaygan ve çok ince olması ayakkabıları kaba göstermemesi bakımından oldukça önemlidir. Ayak numarası büyük olan damatların ayaklarını olduğundan büyük ve kaba gösteren modellerden uzak durması gerekmektedir. Damatlık ayakkabı seçiminde, ayakkabılarda yer alan dikiş, çizgi ve bağcık detaylarına dikkat edilmeli ve hem renk hem de damatlıkla olan uyumuna dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Stiletto Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 stiletto ayakkabı, 2016 stiletto ayakkabı modelleri ve bilek stiletto modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 1999 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak