Dar Kesim Gelinlik Modelleri

Paylaş
 

İnce bir bele ve bacaklara sahip hanımlar gelinliklerini dar kesim gelinlik modelleri içerisinden seçmektedirler. Dışarıdan bakıldığında oldukça seksi bir görünüm kazandıran bu gelinlikler genç hanımlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Üstelik dar kesim modellerde derin yırtmaç detayını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Straplez dar kesim;

            Dar kesim gelinlikler straplez olarak tasarlanabiliyor. Boyun kısmı açık olduğu için gelinliğinizi bir mücevher ile süsleyebilirsiniz. Dilerseniz gelinliğinizi göğüs bölgesinden bir tül ile boyundan bağlamalı yapabilir, kolları sıfır yapıp başka bir şık model ortaya çıkarabilirsiniz.

Tek omuz dar kesim;

            Sırt dekoltesini sevmeyen hanımefendiler için bir alternatif omuz dekoltesi ile birlikte kullanılan göğüs dekoltesidir. Tek omuz dar kesim gelinliklerde kullanılan detaylardan biri dantel işlemelidir. Tek omuzdaki askıya işlenen tüller ve danteller oldukça şık görünüyor.

Askılı yaka dar kesim;

            Göğüs dekoltesi ve sırt dekoltesini aynı anda kullanmak isteyen hanımlar için dar kesim askılı yaka gelinlikler öneriliyor. İki askının arası açık ve göğüs dekoltesi bulunduğu için askılı gelinliğinizi şık bir kolye ile tamamlayabilirsiniz.

Kayık yaka dar kesim;

            Mücevher detayı kullanmanıza izin veren bir diğer model ise kayık yaka gelinliklerdir. Bu modellerde mücevher kullanmanız biraz şart gibi. İki yaka omzun altına kaydığı için boyundan itibaren omuzlara kadar açık durmaktadır. Buraya göz alıcı, parlayan bir kolye takmak gelinliğinizi tamamlayacak. Bu modellerde tül detayı omuzların altındaki yakalara işlenerek kullanılıyor.

Bir önceki yazımız olan Baharlık Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde bahar gelinlik modelleri, bahar gelinlikleri ve baharlık gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2104 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Krizantem Kına dedi ki:

    Dar kesim gelinlik modelini herkes giyemez, dolayısıyla biraz cesaret ister de diyebiliriz 🙂

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak