Erkekler Kadınlarda Neleri Anlamaz?

Paylaş
 

Erkek kadında neleri anlamaz? Sorusu elbette ki ilginç ve önemli bir sorudur. Erkek ve kadın davranışları, düşünceleri, duyguları farklıdır. Bazen temel ve benzer olsalar da genel itibari ile kadın ve erkek hemen hemen çoğu konuda birbirinden farklı davranır. Erkekler kadınlara göre algısal olarak daha farklıdır. Çoğu kadın davranışını anlamaz ya da geç anlarlar bazen yanlış anlarlar. Bugün sizlerle erkeklerin anlamadığı kadınsal özelliklerden konuşacağız. Gelin başlayalım.
Ayrıntılık
Kadın beyni yapılan araştırmalar sonucu erkek beyni ile karşılaştırıldı. Bulunan sonuç ise oldukça ilginç. Kadınlar her şeye daha ayrıntılı ve daha fazla bakıyor. Erkek beyni ise daha sade ve daha yüzeysel bakıyor. Erkeklerin bir türlü anlam veremediği kadın ayrıntıcılığı işte buradan doğal yapıdan geliyor. Çünkü kadın beyni bu şekilde düşünüp algılıyor. Kadınlar ufak bir konuda oturup saatlerce konuşabiliyor. Erkekler ise bunu en fazla 10 dakikada hallediyor. İşte erkeklerin anlamadığı kadınların ise farkında olmadan bu kadar ayrıntılarda boğularak yaptığı şey tam da budur. Erkek kadının ufak detaylara takılmadığını da sırf bu yüzden anlamaz. Çünkü kendisi böyle düşünmez. Ama kadın ayrıntıyı düşünür.
Yoğun duygusallık
Erkekler de duygusal varlılardır. Onlar da hisseder, duygulanır. Ama kadınlardaki duygu yoğunluğunu bazen anlayamazlar. Çünkü onlar duyguları daha hızlı yaşar ve geçerler. Kadın ise daha uzun soluklu hisseder. Erkekler bunu bir türlü anlayamaz. Bazen kadınları melankolik bile bulabilirler. Ama kadınlar gene doğaları gereği düşünce ve duyguları daha yoğun yaşar ve hisseder.

Bir önceki yazımız olan Evliliklerde İdeal Kaç Çocuk Olmalı? başlıklı makalemizde evliliklerde ideal çocuk sayısı, evliliklerde ideal çocuk sayısı kaç ve evliliklerde ideal çocuk sayısı kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 1590 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak