Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Ev içerisinde rahat bir şekilde yüz bakımı yapmak istiyorsanız önerilere kulak vermelisiniz. Dışarıdan alacağınız kozmetik ürünlerle cilt bakımınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yüz bakımı tavsiyeleri içinde nemlendirici kremler ilk sırada yer alır. Cildinizin yapısına göre önerilen kremler mutlaka kullanılarak cilde istediği nem kazandırılır. Kadınların günlük olarak tek yapmaları gereken bakım rutini ciltlerini nemlendirmeleridir.

Evde yüz bakımı yapmadan önce cilt tipinizi belirleyin. Cildiniz yağlıysa kurutucu jellerden yardım alarak cildinizi arındırın. Cildiniz kuru ise sabun ve kurutucu ürünler asla kullanmayın. Bunun yerine cildinizi temizleme sütü kullanarak silin ve temizleyin. Temizleme sütleri kuru ciltler için en iyi yüz bakımı ürünlerindendir. Cildi nemlendirerek temizleyen temizleme sütleri sadece kuru ciltler tarafından kullanılmalıdır. Rutin şekilde yüz bakımı yaparken cildinizi temizledikten sonra sıra geldi cildinizdeki problemleri analiz etmeye. Cildiniz lekeli ve yağlıysa su bazlı nemlendiriciler kullanın. Cildinizde gözenek gibi sorunlarda baş gösterdiyse; krem sürmeden önce cildinize tonik sürmelisiniz. Tonik gözeneklerin içini temizleyerek daha sağlıklı görünmelerini sağlar. Yüz bakımı ürünlerini kullanırken cildinizi analiz etmeniz çok önemlidir. Yanlış kullanılan ürünler cildinizdeki sorunları daha çok artırır.

Evde yüz bakımı yaparken doğal maskelerden de yardım alabilirsiniz. Kil maskesi lekeleri ve sivilceleri giderirken; peelingler siyah noktalar için oldukça faydalıdır. Maya maskeleri ise her cilt tipi tarafından rahatlıkla kullanılır. Son olarak uygun bir nemlendirici sürerek evde yüz bakımına son verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çıtçıt Nasıl Takılır? başlıklı makalemizde çıt çıt nasıl takılır, çıt çıt saça nasıl takılır ve çıtçıt nasıl takılır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 1967 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak