Fondöten Nasıl Kullanılır

Paylaş
 

Fondöten Nasıl Kullanılır?
Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda fondöten ile ilgili bilgileri sunacağız. Malumunuz, oldukça yoğun tercih edilse de, fondöten kullanmak o kadar da kolay değil. Peki, ama nasıl kullanılmalı diyorsanız, cevabını sizin için hazırladık.
İlk önce bilmeniz gereken, göze uygulanan fondöten ve yüze uygulanan fondötenin farkları olacaktır. Göze uygulanan fondöten ile başlıyoruz. Fondötenin en açık tonunu alın ve onu yalnızca gözaltlarına ve göz kapaklarına uygulayın üçgen bir sünger işinizi görecektir. Mutlaka kremsi bir fondöten kullanın hem daha kolay dağılır hem de topaklanmaz. Sonrasında yüzünüze yassı bir sünger yardımı ile T bölgesinden başlamak sureti ile fondöteni sürün ve dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Dudaklarınıza da sürmeyi unutmayın zira rujunuzun kalıcılığını artırır, çene altına kulaklara ve kulak arkalarına uyguladıktan sonra gözlerinize de sürmeyi unutmayın. Eğer burnunuz büyükse, burun kenarlarına 2-3 ton daha koyu fondöten sürerseniz burnunuz daha küçük görünecektir. Peki, fondöten rengi nasıl seçilir? Sizler teninizdeki sarılık veya pembeliğe göre fondöteninizi seçebilirsiniz. Aydınlık bir yüz istiyorsanız cildinizin bir ton açığı, bronz bir ten istiyorsanız da bir ton koyu fondöten kullanabilirsiniz. Uzmanlar fondötenin sünger veya fırça yardımı ile sürülmesinden yana, ancak sünger veya fırçanız yoksa elle tampon darbeleri yaparak cilde yedirilmeli kesinlikle dairesel hareketlerle sürülmemeli hem kat izi kalır hem de bulaşır ayrıca büyük yüzlü bayanlar bir ton koyu fondöten kullanırlarsa yüzleri daha küçük görünecektir.

fondaten fondaten2 fondaten3 fondaten4 fondaten5

Bir önceki yazımız olan Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir ? başlıklı makalemizde kilo vermenin püf noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 20211 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak