Gelin Saçı Modelleri

Paylaş
 

Düğünlerde, gelinlik seçimi kadar önemli olan bir diğer detay saçın nasıl bir şekil alacağıdır. Bu günde, size en uygun modeli seçmeniz ise doğru bir görünümün getireceği özgüvenle, düğünü istediğiniz şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. Bunun için, moda olan gelin saçı modellerini incelemek bir hayli yararlı olacaktır:

Gelin topuzu:

En klasik ve geleneksel olan modelden başlamak gerekirse, gelin topuzları yıllardır tercih edilen ve bu yıl da birçok gelinin tercihi bir modeldir. Saçın sıkı bir şekilde arkada, kafa üstünde gösterişli bir topuzla yapılandırıldığı saç üstüne, inci ve parlak taşlarla da süsleme yapılabilmekte.

Yandan toplanmış gelin saçları:

                Daha salaş bir görünüm verebileceği gibi, saça eklenecek taş ve inci gidi süslerle daha şık bir görünüm de sağlayabilecek yandan toplanmış gelin saçı modelleri, özellikle açık hava düğünleri için vazgeçilmez olmuş durumda. Saçın dalgalandırıldığı bu modeller, düz saçlarda pek kullanılmamakta.

Taçlı gelin saçları:

                Gelin saçlarının açık bırakılması yahut toplanması ve akabinde kullanılacak gösterişli bir taç, bu modelin ana hatlarını oluşturmakta. Taş tercihinin küçük ve sade olabileceği gibi, gösterişli ve büyük taçlar da kişinin tercihine göre sunulmakta.

Atkuyruğu gelin saçları:

                Günlük hayatta sıklıkla kullanılan atkuyrukları, biraz daha çabayla gelin saçlarında da kullanılmaya başlanmış durumda. Saçın hacimlendirildiği ve genellikle düz saçlarda kullanılan bu modeller, saç üzerine yerleştirilecek taşlarla da tamamlanabiliyor.

Kısa gelin saçları:

                Kısa saçlı gelinlerin daha çok dalgalı modellerde kullandığı gelin saçları, papatya gibi çiçeklerle oluşturulmuş taçlarla tamamlanıyor. Daha çok kır düğünü planlayan gelin adaylarının gözdesi olan bu model, pek fazla abartı ve gösterişli detaylara yer vermiyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Gelin Saçı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelin saç modelleri, en yeni gelin saç modelleri ve gelin saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2655 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak