Gizli Makyaj Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Gizli makyaj yapmak istediğinizde sade tonları bir araya getirerek cildiniz güzel gösterebilir ve yüzünüzde hiç makyaj yokmuş gibi bir görünüm içine girebilirsiniz. Gizli makyaj tüyoları içinde bulunan en önemli maddelerden biride; belirgin olmayan soft renkler kullanarak yüz bölgelerini belirgilnleştirmektir.

Gizli şekilde makyaj yapmak için ilk olarak kullanacağınız kapatıcıyı çok çok ince şekilde kullanmalısınız. Bunun için bb krem kullanacak olsanız bile mutlaka; kremle karıştırarak kullanın. Bu görünüm cildinizde hiç bir şey yokmuş etkisi verecektir. Fondötenden mutlaka uzak durmalısınız. Transparan pudrayı ise ufak dokunuşlarla cildinize uygulayabilirsiniz. Gözlerinizde gizli makyaj uygulaması yapmak istiyorsanız; koyu renk farlardan ve göz kalemlerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Göz üstlerine ve iç tarafa kahverengi kalem kullanarak gözün üst kısmını daha da belirginleştirebilirsiniz. Emin olun ki sürdüğünüz kalem asla anlaşılmayacaktır. Kahverengi kalem siyah kalem kadar keskin değildir ve üst kısma uygulandığı için belirli gözükmez. Gizli makyaj teknikleri içinde yer alan bir diğer önemli kısım ise dudaklardır. Dudakların kenarını dudak kalemi ile hafif darbelerle boyayın. Dudak içinde aynı kalemle beraber boyayarak dudakta doğal bir renk görünümü oluşturun. Tıpkı kendi doğal dudak renginizmiş gibi görünen dudak rengi kalemiyle bu işlemi yaparsanız; dudaklarınız dolgun ve canlı görünecektir.

Kirpiklerinizi kirpik kıvırma aleti ile yukarı doğru kıvırın ve doğal görünüm almalarını sağlayın. Rimel uygulamaktan kaçının. Gizli makyajda rimel uygulanması önerilmez.

Bir önceki yazımız olan Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde günlük yüz bakımı ve günlük yüz bakımı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2283 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak