Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Günlük olarak gece yatmadan önce yüz bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Cildinizde yer alan ve gözenekleri tamamen tıkayan etkenler cildinizin nefes almasını engeller. Bu nedenle yüz bakımı rutin halde her gün devam ettirilmelidir. Yüz bakımı önerileri arasında bulunan ilk adım; temizleyici jel yardımıyla cildi temizlemektir. Hafif şekilde köpüren bir temizleyici cildinizi iyi şekilde arındırır. Temizleme işlemi jellerle ya da bazı sabun türleriyle yapılabilir. Her sabun cildi iyi şekilde temizlemez.

Günlük yüz bakımı yaparken temizleyici jel kullanmanın ardından cildinize nemlendirici bir krem sürün. Nemlendirici krem cildinizde var olan gerginliği giderecek ve daha elastik bir görünüm kazanmasına sebep verecek. Nemlendiriciler aynı zamanda cildi yumuşak tuttuğu gibi sağlıklı görünmesini sağlarlar. Üzerine güneş koruyucu kreminizi sürdükten sonra cildiniz daha iyi korunmuş olacaktır. Cildinizde akneler varsa akne karşıtı jellerden yardım alabilirsiniz. Aknelerin üzerine süreceğiniz jeller yardımıyla sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sivilceleri sıkmadan ve oynamadan daha geniş alanlara yayılmasını engellemelisiniz. Gözenekleriniz varsa yüzünüzü yıkadıktan sonra tonik kullanarak pamukla cildinizi silmelisiniz. Günlük yüz bakımı tavsiyeleri içinde bulunan tonikler cildin gözeneklerini sıkılaştırır. Tonik işleminden sonra nemlendirici sürebilirsiniz. Cildinizde gözenek yoksa tonik adımını atlayabilirsiniz. Cildinizde var olan sorunları tam olarak anlayabilmek için cilt tipinizi iyi şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Kuru, yağlı ve normal ciltlere göre farklı yüz bakımı uygulanır.

Bir önceki yazımız olan İnce Saçları Dolgun Gösterme başlıklı makalemizde ince saçları dolgun gösterme ve ince saçları nasıl dolgun gösterebilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2235 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak