İnce Saçları Dolgun Gösterme

Paylaş
 

Genel olarak saç tellerinin incelmesinde, kimyasal maddeler, yaşlılık ya da stres gibi etkenler olumsuz etki oluşturabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı saçlar incelirken, bayanlara ve erkeklere sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunlar ile karşılaşanlar ise, ince saçları dolgun gösterme yöntemleri uygulamak isterken, saç kesimi ve toplama şekilleri yardımcı olabilecekler arasında.

  • Orta boy saç kesimi

Her ne kadar bayanlar uzun saç sevseler de, ince telli saçlara sahip olan bayanların orta boy kesimleri ön plana çıkarılması gerekiyor. Böylelikle bazı hileler ile birlikte ince telli saçlarınızı dolgun gösterebilmeniz de mümkün hale geliyor.

  • Katlı kesimler

Yine, katlı kesimlerde ince telli saçlarda kullanıldığında, daha dolgun ve hacimli görünümlerde etkili olabiliyor. Aslında genel olarak bu kural diğer saç modelleri için geçerli de olsa, omuz hizası saçlarda daha modern bir görünüm sağlayabilen feminen görüntü, oluşturulabilecektir.

  • Gece uygulaması

Bayanların ince saçları dolgun gösterme uygulamaları arasında, gece yatmadan önce yıkanan saç nemli halde iken örgü halinde ya da topuz şeklinde tutulabilir. Sabah uyandığınızda dalgalı ya da daha dolgun saçlara ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Tabi ki yine bu yöntem de saç yapısına göre değişiklik gösterebilir.

  • Farklı ayırım

Her zaman aynı yöne ayrılan saçlar, alışkın olduğundan dolayı dolgunluk daha zor oluyor. Belirli aralıklar ile farklı noktadan ayrım yaptığınızda saçlarınıza dolgunluk katabilecektir. Buda sizlerin seçimleri arasında olabilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde yüz bakımı nasıl yapılır, evde yüz bakımı yapımı ve evde yüz bakımı yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2213 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Hatay Haber dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler… Denemeye değer olduğunu düşünüyorum… Gerçekten çok ince saçlarımız var dipleri gözüküyor.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak