Kısa Saçlar İçin Şık Saç Modelleri

Paylaş
 

Kısa saçlı bayanlar saç modelleri dediğimizde sadece sınırlı kesimler ile kaldıklarını zannetmektedir. Bunun tam aksine tahmin ettiğinizden daha fazla çeşitte kesim imkânı bulunuyor. Elbette ki doğru yüz tipine doğru uygulama ile üzerinizde en iyi şekilde taşıyabilirsiniz. Eğer ki, kısa saçlar için şık saç modelleri hakkında bazı bilgiler vermek gerekirse, sizlere şunlardan bahsedebiliriz.

Pek çok yıldır olduğu gibi, bu yılda küpe ve kolyelerinizi daha iyi gösterebilmeniz için bob kesim tarzını kullanabilirsiniz. Kısaca saçlarda daha kolaylıkla kullanılan bu kesim pek çok bayanın tercihleri arasında yer alıyor.

İnce telli saçlarda

Aslında bob kesim, özellikle ince saç tellerine sahip bayanlarda tercih ediliyor. Fakat katlı kesimler ile desteklenmesi gerektiğini de unutmamanız gerekiyor. Eğer ki katlı kesim uygulanırsa, tek düze olmaktan da kurtularak, farklı bir şekle koyabilirsiniz.

Renkli saç tutamları

Saçınızın tamamen uzun olmasına gerek yokken, kısa saçlar için şık saç modelleri de bulabilmek mümkün. Bunlar arasında bulunan tutam saçlarda renk değişimleri daha şık ve modern görünmenizde sizlere yardımcı olabiliyor. Kısa saçlarda kullanılan renk değişimleri ve gölgelendirmeler de oldukça etkili bir yöntem olarak bayanları mutlu edebiliyor.

Aksesuarlar

Tabi ki şıklığınızı sadece saçlarınıza bırakmayın. Birkaç aksesuar ile şekiller verirken, saçlarınızı daha dolgun da gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra geceleri saçlarınızı yıkayarak, uzun bıraktığınız tutamları örgü yöntemi uyguladığınızda, sabah açıp dalgalı bir saç modeline de sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyama Öncesi Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde saç boyama öncesi bilinmesi gerekenler ve saç boyama öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 5616 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. burcu dedi ki:

    5. resme bayıldım çok güzellll 🙂

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak