Küçük Odaları Geniş Göstermenin Yolları

Paylaş
 

Küçük evin odaları da mecburen küçük olur. küçük odaları büyük göstermenin birçok yollu vardır. Göz yanılmasından, ışık oyunlarına, renk uygulama tekniklerinden mobilya seçimine kadar birçok yol vardır. Bu yolları sizler için küçük odaları geniş gösterme yolları adlı makalede hazırladık.
Şimdi hep birlikte bu yollara bakalım.

  • Odayı daha geniş göstermek için genelde renk olarak açık renkler tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Peki, ne gibi açık renkler tercih edilmelidir. Genelde küçük odalar için tercih edilen renkler, krem tonları, bu rengi, mavi ve yeşilin açık tonları ve beyaz gibi renkler tercih edilmektedir.
  • Koyu rengin tercih edilmeme sebebi ışığı emip odanın daha küçük görünmesine neden olur. Ama açık tondaki renkler ışığı yansıtır ve oda olduğundan daha büyük gösterir.
  • Mobilya seçiminiz genelde açık tonlarda olmalı ayrıca çok işlevli mobilyaları seçerseniz daha iyi olur. Örneğin orta sehpalı, alt bazali gibi mobilyalar küçük odalar için daha uygun olacaktır. Ayrıca mobilyalarınızı duvara paralel şekilde yerleştirirseniz odanızın orta yerinden tasarruf sağlamış olursunuz.
  • Tarz olarak sade desenli mobilyaları seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu odanın kalabalık görünmesine engel olacaktır.
  • Aydınlatma olarak daha çok odanın köşelerini aydınlatması adına spot aydınlatmaları seçmeniz odanızı daha çok aydınlatacağından ve ayrıca odanızı olduğundan daha geniş gösterecektir.
  • Küçük odalar için az aksesuar kullanılmalıdır. Çünkü oda aksesuarlarla boğulur bunun için küçük odalarda aksesuar pek tercih edilmez.

Bir önceki yazımız olan Fayans Seçiminde Dikkat Edilecekler başlıklı makalemizde fayans seçerken nelere dikkat etmeliyiz, fayans seçiminde dikkat edilecek noktalar ve fayans seçiminde dikkat edilecekler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 1705 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak