Pelerinli Gelinlik Modelleri

pelerinli gelinlik modelleri
Paylaş
 

Birbirinden zarif ve güzel pelerinli gelinlik modellerini sizler için araştırdık ve çok güzel bir resim galerisi hazırladık. Pelerin, masaların, efsanelerin, geçmiş tarifteki prenslerin giydiği, ayrıca giyen kişiye ayrı bir güzellik ve gizemli katan bir giyim aksesuarı olarak kullanılır. 2016 pelerinli gelinlik modelleri günümüzde moda olarak çok farklı şekilde kullanılmaktadır. Pelerinler moda anlayışı ile birlikte gelinliklerde bile kullanılmaya başlanmıştır. Kimileri sadece dirseklere kadar inen pelerinleri tercih ederken kimileri de aşağıya kadar olan gelinlikli pelerinleri tercih etmektedirler. Pelerin gelinlikte kullanılan bir aksesuar olduğu için şekli itibariyle çok dikkat edilmez çünkü pelerin kendi başına bir fark yaratmaktadır. Pelerinin dikkate değer bir noktası sadece gelinliklerde uzunluğu ve kısalığıdır. Ayrıca pelerin ağır bir tarzda olması biraz tehlikelidir. Onun için gelinliklerde kullanılan pelerin uygun bir şekilde olması gerekmektedir.

Gelin adayları için özel olarak hazırlanan bu makalede sizlere pelerinli gelinlik modellerini sunacağız. İlk pelerinli gelinlik modelimiz ise, sade bir gelinlik isteyenlerin tercih edebileceği bir modeldir. Bu gelinlik modeline ayrı bir hava katan aksesuarı ise pelerinidir. Pelerinin ince bir tülden yapılmış olması onu zaten sade kılmıştır. Fakat pelerinin uzun olması onu ayrıca tarz kılmıştır.
Diğer bir örneğimiz ise prenses model olan gelinliği üzerinde pelerinin yer almasıdır. Bu gelinlikte işlenen taşlar pelerini sade kılması ile eşsiz bir uyum sağlanılmıştır. Genelde pelerinli gelinlikleri tesettürlü gelin adayları tercih etmektedir. Tesettür pelerin gelinlik modelleri en çok tasarlanan modellerdir. Bu gelinlik örnekleri ise taş işlemeli, inci işlemeli ve sade olmak üzere birçok örneği bulunmaktadır. Umarın hayalinizdeki gelinliğe sizde kavuşursunuz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kışlık Trend Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelinlik, 2016 gelinlik modelleri ve 2016 kış gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 1847 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Krizantem Kına dedi ki:

    Türkiye de pelerinli gelinlik modelleri pek tutulmaz sanırım ama oldukça hoş bir görünüme sahip bir gelinlik modeli olduğu kesin.

  2. ilginç bi tasarım olmuş. daha önce evlenenlerin arasında böyle bir model görmemiştim, çok zarif görünüyorlar 😉

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak