Saç Boyama Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Paylaş
 

Daha önce evde ya da kuaförde saçlarını boyatmayan bayanların bu konuda tedirgin olması gayet normaldir. Günümüzde yanlış saç boyama uygulamalarından dolayı pek çok bayan ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Bu sebepten dolayı saçlarınızı boyatmadan önce bazı şeyleri bilmekte yarar olurken, Saç boyama öncesi bilinmesi gerekenler kısaca şu şekilde sizlere sunulabilir.

İlk sefer için renk değişimi

Eğer ki ilk defa saç boyayacaksanız, çok büyük değişimlerden kaçınmanızı öneriyoruz. Çünkü bu değişim sizleri ciddi anlamda etkileyebilir. İlk sefer olan boyamalarınızda daha hafif ve kolay tonlar kullanarak, kendinizi bu duruma hazır hale getirmeniz gerekebilir. Direkt olarak renk değişim yerine tonunu yavaş açarak istediğiniz renge birkaç seferde ulaşabilirsiniz.  Fakat bu da daha fazla kimyasal işlem olacağından dolayı saçlarınız daha fazla zarar görebilecektir.

Uçlardan başlamalısınız

Saç diplerinizi ve tamamını boyatmak zorunda değilsiniz. Saçlar bir bayan için oldukça değerlidir. Bu sebepten dolayı uçlarda ombre uygulamaları gerçekleştirerek değişimler yapabilirsiniz. Bu aslında bir balyaj uygulamasıdır. Dipten uçlara doğru renk değişimi söz konusudur.

Eğer ki Saç boyama öncesi bilinmesi gerekenler hakkında daha çok şey bilmek istiyorsanız, birkaç tane daha bilgi vererek sizlere yardımcı olalım.

Sombre

Yine ombre uygulamasına yakın olsa da, daha doğal görünümler istiyorsanız, yumuşak geçişlere sahip olan bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Bronde

Sarı ve kahve tonlarının bir arada bulunması ile oluşturulmaktadır. Hem sarışın hem de kumral tonların bir arada kullanılmasını istiyorsanız, bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gizli Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde gizli makyaj, gizli makyaj nasıl yapılır ve gizli makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya 1 kez oy verildi. Puan ortalaması: 5 üzerinden, 5,00)
Loading...
Bu yazı 2908 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. diyetteyim dedi ki:

    bir kaç kez kuaförde denemiştim. Ama şimdi evde denemeyi düşünüyorum.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak