Vücudunuz Diyeti Kabul Etmiyor Mu ?

Paylaş
 

Vücudunuz Diyetinizi Kabul Ediyor Mu?

Havaların ısınmaya başlaması ile artan diyetler ve yaza fit girme çabaları, yavaş yavaş kendini ön plana çıkarmaya başlamış gibi görünüyor. Zira pek çok kişinin fit bir görüntüye kavuşmak için yaptığı çalışmalar aşikar bir şekilde ortada. Ama şu var, son zamanlarda ortaya yeni bir düşünce atıldı ve bu düşünceye göre, “vücudunuz kabul etmezse diyetiniz işe yaramaz” düşüncesi. Bu yüzden gündeme gelen bu fikir, Dç. Dr. Korkut Ulucan tarafından da ele alındı. Diyet listelerinin önemli ve güzel olduğunu, lakin her zaman işe yaramadığını vurgulayan Dç. Dr, fabrikasyon hazır diyetlerden kaçınmak ve kişinin kendi bünyesine göre diyet listesi hazırlaması gerektiğini söylüyor. Genetik yapısı da bu konuda çok önemli olduğu için, kesinlikle ihtiyaçlara çözüm üretmenin önünde, kişisinin kendisi için hazırlayacağı etkili bir diyet listesi oluyor. Vücuda uygun beslenme şekilleri ile hazırlanabilecek diyetler ile daha rahat bir şekilde kilo verilebileceğini söyleyen Dç. Dr, sağlıklı beslenmenin kilo konusunda değil de pek çok konuda fayda sağlayacağını söylüyor. Yani ileride yaşanacak problemlerin de önüne geçebilmenizi sağlıyor diyebiliriz bir yerde. Asitsel ürünlerin yapısı bile bu konuda önemli bir yere sahip iken, diyet konusunda dikkat edilmesi gereken detayların başında, özel sorunlar yer alıyor. D vitamini de bu konuda çok ön plana çıkıyor. Diyetisyenlerin varlık amacı da biraz bu yüzden aslında. Yani standart diyetlerden ziyade, kişiye özgü çözümler hazırlamak bir diyetisyen için oldukça önemli bir çözüm sunuyor. Ama tabi, burada alternatifleri araştırabilirsiniz. Kendi bünyenizi tanımanız için, kendinizi incelemeniz için, internet kaynaklarını tarayabilirsiniz rahatlıkla. Bu yüzden tavsiyemiz, yaza fit girmeniz için, fit diyetlere ulaşmanız üzerine olacak. Bunu da kendinize göre hazırlanan listeler ile yapmalısınız.

diyet1

diyet

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Kadın Modası başlıklı makalemizde gecelik modelleri, kadın ayakkabı modası ve kadın moda blog hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazı için henüz oy verilmedi. Yıldızlara tıklayarak oy kullanabilirsiniz.)
Loading...
Bu yazı 17712 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

  1. Caner Ceymen dedi ki:

    Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

  2. iyi calısmalar arkadaslar sitenizi eşimle beraber inceledik cok faydalı bilgiler edindik cok tsk ederiz herkeze tavsiye ederiz.

  3. Davut Şaihn dedi ki:

    Diyet yapmak isteenler için önemli tavasiyeler bulunmktadır, tavsiye ederim.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir