2020 Duvaklı Gelinlik Modelleri

Paylaş
 

Beyaz gelinlik giymek henüz evlenmemiş her kadının hayallerini süsleyen bir fiildir. Bu sebeple de düğün gününden çok önceleri gelinliklere bakılır ve karar verilir. Pek çok gelinlik modeli arasında karar verebilmek ayrı bir sorun olarak bir tarafta dursun gelinlikte kullanılacak aksesuarlar dahi en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Gelinliklerde aksesuar dendiğinde ise ilk akla gelen tabi ki duvaktır. Duvak bir gelinliğin deyim yerindeyse olmazsa olmazıdır. Şimdi gelin 2020 duvaklı gelinlik modellerine göz atalım.

Hangi Duvak Hangi Gelinlik

Öncelikle gelinliğinizde duvak kullanıp kullanmayacağınıza karar vermelisiniz. Genel olarak duvak kullanılır fakat bazı gelinlik modelleri duvakla beraber nahoş bir görünüm ortaya çıkarabilir. Duvak konusunda dört beş kadar alternatife sahipsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta duvağın gelinliğe uygun olmasıdır.

Düz Duvak

Gelinliğinizde kollarda göğüs bölgesinde ve ya sırtta detaylar mevcut ise düz duvak tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kısa düz duvaklar gelinlik üzerinde kendisini fazla göstermez bu sebeple de kısa düz duvak tavsiye etmiyoruz. Düz duvaklar modellerinde en çok beğenilenler kenarlarında işleme ve dantel olan duvaklardır.  Bir diğer alternatif ise rahibe duvak. Bu duvak modeli katlanabiliyor ve alt kısımlarında yani gelin adaylarının bel kısmına denk gelen işleme ve süslemeleri mevcuttur.

Kısacası gelinlikte ilk göze çarpan ayrıntı olan duvak seçimlerinizi mutlaka gelinlik modelinize uygun olan bir kesim ve modelde tercih etmelisiniz. Siz de en güzel duvaklı gelinlik alternatiflerini görmeden karar vermeyin.

Bir önceki yazımız olan 2020 Damatlık modelleri başlıklı makalemizde 2020 damatlık modelleri, damatlık modelleri ve yeni damatlıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1708 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

4 adet yorum var.

 1. Krizantem Kına dedi ki:

  Gelinlikleri hep duvaklı görmeye alıştık ama son zamanlarda değişik trendler yüzünden duvak falan bırakmıyorlar artık modellerde.

 2. Dövme modelleri dedi ki:

  Duvaksız gelinlik bizim yöremize uygun değil zaten. Yeni moda diye garip garip gelinlik modelleri çıkmış. Ama biz giymeyeceğiz sonuçta. Yakında duvaklı gelinlik modellerine bakıcaz sevgilimde gibi duruyor 🙂

 3. irem dedi ki:

  Duvağın çok da uzun olmamasından yanayım. Aksi takdirde çok fazla kaza olabiliyor. Daha kısa ve sade olanlar seçilirse daha iyi olur.

 4. Gözde dedi ki:

  Adıyaman merkezden ben Gözde. Merhaba herkese siteniz cidden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 07-01-2020 11:08:53

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak