Mutfak Masası Nasıl Seçilir?

Paylaş
 

Pratik ve kullanışlı özellikleri ile mutfaklar için özel olarak tasarlanmış olan mutfak masaları, mutfağın büyüklüğü, ekli ve kombini göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Mutfak masası seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı özellikleri vardır. Bu özelliklerden birkaçına örnek verecek olursak eğer:

 • Mutfak masasının rengi, şekli, büyüklü ve desenleri olmak üzeredir.
 • Mutfağın şekli göz önüne alınarak seçilecek olan mutfak masası, dikdörtgen biçimli bir mutfak için ince ve uzun yanı gene dikdörtgen şeklinde bir masa seçilmelidir. Bu tip mutfaklarda kare masa kullanılırsa mutfağı daraltır.
 • Kare bir mutfağa ise gene kare bir masa yerleştirilebilir. Mutfağınız küçük ise açılıp kapanan mutfak masası da tercih edilebilir. Ayrıca mutfak masası mutfağının içinde tezgahtan 40cnm gibi bir mesafe ile uzak olmalıdır ki mutfaktaki masa işlevini yitirmesin.
 • Mutfağın dekorasyonuna göre masa olması, mutfağın şekli bir yanda önemliyken mutfağın dekorasyonu, dolapların şekli, rengi ve modeller de bir o kadar önelidir. Masa seçiminde dolaplar ve masa bir uyum içinde olması daha hoş görüntü sağlayacaktır.
 • Mutfakta rahat bir kahvaltı ve ya akşam yemeği yemek istiyorsanız eğer, köşe koltuklu ya da kanepeli masalar tercih edilebilir. Bu tür masalar daha rahat bir yaşam için mutfağınız için en uygun olanlardır.
 • Meşe ağacı, ceviz ağacından yapılan masalar genelde dolaplarla aynı renkte olması çok önemlidir. Yoksa masa mutfakta görüntü kirliliği yaratabilir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Odaları Geniş Göstermenin Yolları başlıklı makalemizde küçük odaları geniş gösterme yolları ve küçük odaları nasıl geniş gösteririm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1720 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

7 adet yorum var.

 1. Burcu dedi ki:

  Erzurum merkezden ben Burcu. Merhaba herkese web siteniz cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 04-01-2020 20:01:28

 2. Batuhan dedi ki:

  Güzel paylasım

 3. Elif dedi ki:

  selamun aleyküm paylaşımınız vallaha mükemmel, sağolun

 4. Elif dedi ki:

  Elinize saglık sizce

 5. Elif dedi ki:

  Güzel bir paylasım olmus

 6. Sinem dedi ki:

  selamun aleyküm paylaşımın vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

 7. Sultan dedi ki:

  Karabük merkezden ben Sultan. Merhaba herkese paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 22-01-2020 16:30:57

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak